საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს ხელშეწყობით სსიპ “მწერალთა სახლი” აცხადებს კონკურსს 2 სალიტერატურო ჟურნალის გამოსაცემად
სალიტერატურო პროცესის გააქტიურება, ქართული ლიტერატურის (პროზა, პოეზია, დრამატურგია და ა. შ.) ნიმუშების წარმოჩენა, სალიტერატურო და სახელოვნებო კრიტიკის განვითარება, კითხვის პოპულარიზაციის ხელშეწყობა.
• პერიოდულ გამოცემაში თანაბრად უნდა იბეჭდებოდეს ყველა თაობის ქართულენოვანი ავტორების გამოუქვეყნებელი ნაწარმოებები; ასევე დებიუტანტი მწერლებისა და მთარგმნელების ნაწარმოებები.
• წარმოდგენილი უნდა იყოს ლიტერატურული კრიტიკის და ესეისტიკის ნიმუშები;
• ცალკე რუბრიკა უნდა მიეძღვნას მსოფლიოში მიმდინარე თანამედროვე ლიტერატურულ პროცესებს;
დაცული უნდა იყოს საავტორო უფლებები;
• სასურველია, პროექტის წარმომადგენელ ორგანიზაციას ჰყავდეს თანადამფინანსებელი;
გამარჯვებულს გამოავლენს 7 წევრისგან შემდგარი ჟიური (მწერალთა სახლის სამეთვალყურეო საბჭო);
გადაწყვეტილება მიიღება ხმათა უმრავლესობით.
• გამარჯვებული პროექტის გამოვლენის შემდეგ მწერალთა სახლი კონკურსში გამარჯვებულ ორგანიზაციასთან აფორმებს ხელშეკრულებას.
• წერილი მწერალთა სახლის დირექტორ-მენეჯერის ნატალია ლომოურის სახელზე ;
• საბუთების მიღება იწარმოებს მწერალთა სახლში 2016 წლის 12 დეკემბრიდან 2017 წლის 12 იანვრის ჩათვლით. მისამართი: თბილისი, მაჩაბლის 13. ტელ. : +995 32 297 41-01/297 41-02 ;
საკონკურსო განაცხადების მწერალთა სახლში წარდგენა უნდა მოხდეს გამოცხადებული ვადების დაცვით. საბოლოო ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადები აღარ მიიღება;

With support of Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia, the Writers' House announces competition to finance two literary magazines.
The aim of this competition is to acitvate literary processes, to reveal works of Georgian literature (prose, poetry, playwriting etc.), to develop literary and arts critisizm, and to promote popularization of reading.
- Legal entities that issue literature periodicals and have minimum one year of work expeirence in this field, are eligible to apply.
The propsed project must meet the following criteria:
- in periodicals, unpublished works of Georgian authors all generations must be equally printed; also works of debutant writers and translators;
- the works of literry criticism and essays must be presented;
- a separate section must be dedicated to contemporary international literary processes;
All rights must be reserved;
- After identifying the winning project, Writers' House will draw up a contract with the winner organization.