20 თებერვალს, საქართველოს მწერალთა სახლის სამეთვალყურეო საბჭომ ორი ლიტერატურული და ერთი საბავშვო ჟურნალის კონკურსის გამარჯვებული გამოავლინა.
1 წლის განმავლობაში, საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო ჟურნალებს - „არილს“, „ახალ საუნჯეს“ და „დილას“ დააფინანსებს.
კონკურსი 2 სალიტერატურო და ერთი საბავშვო ჟურნალის გამოსაცემად 24 იანვარს გამოცხადდა. მასში მონაწილეობის მიღება შეეძლო სალიტერატურო პერიოდიკის გამოცემით დაკავებულ ყველა იურიდიულ პირს. კონკურსის პირობები და საკონკურსოდ წარსადგენი დოკუმენტაცია განთავსებული იყო სამინისტროს ვებ-გვერდზე www.culture.gov.ge და საქართველოს მწერალთა სახლის ვებ-გვერდზე www.writershouse.ge.
კონკურსის მიზანია სალიტერატურო პროცესის გააქტიურება, ქართული ლიტერატურის ნიმუშების წარმოჩენა, სალიტერატურო და სახელოვნებო კრიტიკის განვითარება, კითხვის პოპულარიზაციის ხელშეწყობა, ასევე საბავშვო ლიტერატურული ნიმუშების წარმოჩენა, ბავშვებში წიგნისა და კითხვის პოპულარიზაციის ხელშეწყობა.

Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia will fund magazines “Arili”, “Akhali Saunje” and “Dila”.
On February 20th the Supervisory board of the Writers’ House revealed the winners of two literature and one children’s magazine contests.
During one year Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia will finance the magazines Arili”, “Akhali Saunje” and “Dila”.
The contest to publish two literature and one children’s magazine was announced on January 24th. All legal bodies working in literature periodical were eligible for this contest. The terms of the contest and necessary documentation were published on websites of the Ministry and the Writers’ House.
The goal of the contest is to activate literary processes, reveal literature works, develop literature and arts criticism, and support popularization of reading, also to reveal the works of children’s literature, support of popularization of reading in children.