თბილისის საერთაშორისო ლიტერატურული ფესტივალი იწყება
ფესტივალი უმასპინძლებს ქართველ და უცხოელ ავტორებს და მრავალფეროვან პროგრამას შესთავაზებს ლიტერატურის მოყვარულებს. ღონისძიებები მწერალთა სახლში პანდემიასთან დაკავშირებული რეგულაციებისა და უსაფრთხოების ზომების დაცვით გაიმართება.
ფესტივალის მთავარი მხარდამჭერები არიან საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, პროექტი "თბილისი - წიგნის მსოფლიო დედაქალაქი", თბილისის მერია და ამერიკის საელჩო საქართველოში.
დეტალური ინფორმაცია პროგრამისა და მონაწილეების შესახებ გამოქვეყნდება ფესტივალის და მწერალთა სახლის ვებგვერდებზე და სოციალურ ქსელში.

Tbilisi International Festival of Literature will take place for the 6th time
This year's TIFL will be held in frames of UNESCO project Tbilisi - World Book Capital. The Festival will host Georgian and foreign authors and offer an insightful program to literature lovers. The events will take place at the Writers' House, in compliance with pandemic-related regulations and safety norms.
The primary supporters of the festival are: Ministry of Culture, Sports and Youth of Georgia, Tbilisi - World Book Capital, Tbilisi City Hall and US Embassy in Georgia.
Details about the orogram and participants will be published on the websites and social media channels of the festival and Writers' House of Georgia.