1-10 ოქტომბერს ქალაქ ციურიხში ქართული კულტურის ინტერდისციპლინარული ფესტივალი "ხიდი: ციურიხი - თბილისი" გაიმართება. ფესტივალი მიზნად ისახავს ქართული თანამედროვე ხელოვნებისა და კულტურის გაცნობას, თანამშრომლობის ქსელის შექმნას და ორ ქვეყანას შორის კულტურული დიალოგის გაღრმავებას.
ფესტივალის დამფუძნებელი და ხელმძღვანელია ასოციაცია „ქართული კულტურის პლატფორმის” პრეზიდენტი ელენე ჩეჩელაშვილი.
ფესტივალი მწერალთა სახლის, ეროვნული კინოცენტრისა და საქართველოს საელჩოს შვეიცარიაში ხელშეწყობით ხორციელდება.
ფესტივალი მრავალფეროვანი პროგრამით წარდგება შვეიცარიელი პუბლიკის წინაშე. პროგრამა მოიცავს სხვადასხვა ჟანრებს: ლიტერატურა, მუსიკა, კინო, არქიტექტურა და ხელოვნება. პროგრამა დაიგეგმა და ხორციელდება ციურიხის წამყვან კულტურის ინსტიტუციებთან თანამშრომლობით, ესენია: „კინოპოდიუმი”, “ლიტერატურის სახლი”, “კაბარე ვოლტერი”, “არქიტექტურის ცენტრი” და “ქუნსთრაუმ ვალხეთურმი”.

Bridge: Zurich-Tbilisi
On October 1-10, the interdisciplinary festival of Georgian culture "Bridge: Zurich - Tbilisi" will be held in Zurich. The aim of the festival is to introduce Georgian contemporary art and culture, to create a network of cooperation and to deepen the cultural dialogue between the two countries.
The founder and head of the festival is Elene Chechelashvili, President of the Association "Georgian Culture Platform".
The festival is supported by the Writers' House, the National Film Center and the Embassy of Georgia in Switzerland.
The festival will present a diverse program to the Swiss audience. The program includes different genres: literature, music, cinema, architecture and art. The program was planned and is implemented in cooperation with the leading cultural institutions of Zurich, such as: "Film Podium", "House of Literature", "Cabaret Voltaire", "Center of Architecture" and "Kunstraum Walcheturm".
In the future, the festival "Bridge: Zurich - Tbilisi" will be held in Tbilisi with a similar program.