ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობისა და ბერლინის საერთაშორისო კინოფესტივალის - ბერლინალეს ერთობლივი პროექტი, Books at Berlinale, აცხადებს აპლიკაციების მიღებას წიგნების შესარჩევად.
მსოფლიო პანდემიის გამო, მეთექვსმეტე Books at Berlinale Berlinale 2021 წლის 16 თებერვალს ონლაინ გაიმართება.
Books at Berlinale-სთვის შეირჩევა 10-ზე მეტი წიგნი, რომელიც წარმოდგენილი იქნება ონლაინ-კატალოგში. ფესტივალის ფარგლებში, გაიმართება გამომცემლებისა და ლიტერატურული აგენტების ღონისძიებები, რათა აუდიტორიას წარუდგინონ და გააცნონ წიგნები.
17 თებერვალს გაიმართება ინდივიდუალური ონლაინ-შეხვედრები წიგნის გამომცემლებსა და ფილმების პროდიუსერებს შორის.
განაცხადის შევსებისთვის საჭიროა არსებობდეს წიგნის გრძელი სინოფსისი და საცდელი თარგმანი ინგლისურ ენაზე.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, შეავსოთ განაცხადის ფორმა ინგლისურ ენაზე და გადააგზავნოთ მისამართზე books@berlinale.de.

The joint project of the Frankfurt Book Fair and the Berlin International Film Festival - Berlinale, Books at Berlinale, announces the acceptance of applications for the ion of books.
Due to the global pandemic, the sixteenth Books at Berlinale Berlinale will be held online on February 16, 2021.
More than 10 books will be ed for Books at Berlinale, which will be presented in the online catalog. As part of the festival, events for publishers and literary agents will be held to introduce and introduce the books to the audience.
Individual online meetings between book publishers and film producers will be held on February 17th.
To complete the application you need to have a long synopsis of the book and a test translation into English.
If you are interested, please fill out the application form in English and send it to books@berlinale.de.