მწერალთა სახლი 2020 წლის ოქტომბერ-დეკემბერში წარმოგიდგენთ თბილისის საერთაშორისო ლიტერატურულ ფესტივალს ციფრულ ფორმატში.
TIFL Digital - ფესტივალი ციფრულად გულისხმობს:
- საფესტივალო ვიდეო არქივის შექმნა;
- მე-6 საერთაშორისო ლიტერატურული ფესტივალის მონაწილე ავტორების წინასწარ წარდგენა;
- 2018-2019 წლების ფესტივალების რეტროსპექტივა.
საფესტივალო ღონისძიებები მოიცავს დისკუსიებს, შეხვედრებს ავტორთან, პოეზიის კითხვას. ყველა ვიდეო ჩაიწერება დისტანციურად, მთარგმნელების ან ლიტერატორების მოდერაციით. ციფრული ფესტივალის ფარგლებში საზოგადოებას გავაცნობთ თბილისის მე-6 საერთაშორისო ლიტერატურული ფესტივალის რამდენიმე მონაწილეს, მათ შორის: ჰაიკე ფიდლერი (შვეიცარია), არაიანა ჰარვიცი (არგენტინა), ბლეიკ კრაუჩი (აშშ) და სხვები.
ფესტივალის ათამდე ვიდეო ქართული სუბტიტრებით ყოველკვირეულად გამოქვეყნდება ფესტივალისა და მწერალთა სახლის ონლაინ არხებზე: facebook, youtube.
თბილისის საერთაშორისო ლიტერატურული ფესტივალი მწერალთა სახლის ორგანიზებით 2015 წლიდან ყოველწლიურად იმართება. ფესტივალი ქვეყნის ლიტერატურული პროცესების მნიშვნელოვანი ნაწილი და ერთ-ერთი პოპულარული კულტურული ღონისძიებაა.
ციფრული ფესტივალის ფინანსური მხარდამჭერია საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო.

In October-December 2020 Writers’ House of Georgia presents digital edition of Tbilisi International Festival of Literature.
TIFL Digital entails:
- Creating festival video archive;
- Presenting participants of the 6th Tbilisi International Festival of Literature;
- Retrospective of previous festival editions.
Digital events of the festival cover discussions, meetings with authors, readings of poetry. Videos will be recorded remotely, moderated by translators or literary professionals. TIFL Digital will introduce some of the participants of the 6th Tbilisi International Festival of Literature to the festival audience, including: Heike Fiedler (Switzerland), Ariana Harwicz (Argentina), Blake Crouch (USA) and others.
Up to ten festival videos will be subtitled in Georgian and published on online channels of the festival and Writers’ House: facebook, youtube.
Tbilisi International Festival of Literature is organized annually by Writers’ House of Georgia since 2015 and is an important part of literary processes in the country and one of the most popular cultural events.
TIFL Digital is financially supported by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.