სსიპ “მწერალთა სახლი” საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ხელშეწყობით აცხადებს კონკურსს სალიტერატურო ჟურნალების გამოსაცემად.
კონკურსი ხორციელდება საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს პროგრამის ,,კულტურის ხელშეწყობა“ პრიორიტეტის „ქართული წიგნისა და ლიტერატურის ხელშეწყობა“ ფარგლებში;
კონკურსის ბიუჯეტი შეადგენს 140 000 (ასოორმოცი ათას) ლარს, კონკურსის ფარგლებში გამარჯვებული პროექტების რაოდენობასა და თითოეული პროექტის დაფინანსების თანხის ოდენობას განსაზღვრავს საკონკურსო კომისია.
კონკურსში წარმოდგენილი პროექტის დაწყების თარიღი განისაზღვრება არა უადრეს 15 თებერვლისა, ხოლო დასრულების თარიღად − არა უგვიანეს15 დეკემბრისა;
გამარჯვებულ პროექტებს გამოავლენს საკონკურსო კომისია პროექტის ქულებით შეფასების საფუძველზე, შემდეგი კრიტერიუმებით:
ა) გამარჯვებული კონკურსანტის გამოვლენის თაობაზე
საკონკურსო კომისია უფლებამოსილია, კონკურსანტს მოსთხოვოს, მისთვის კომისიის მიერ განსაზღვრული დაფინანსების ფარგლებში, წარმოდგენილი საკონკურსო განაცხადის (მ.შ. ხარჯთაღრიცხის) დაზუსტების ან სხვა დამატებითი ინფორმაციის წარმოდგენა.
საკონკურსო განაცხადები მიიღება 2020 წლის 10 იანვრიდან 30 იანვრამდე (15:00 სთ.) მწერალთა სახლში, მისამართზე: ქ. თბილისი, ივ. მაჩაბლის ქ.13
განაცხადის წარმოდგენასთან და კონკურსთან დაკავშირებულ სხვა საკითხებზე კონსულტაციები გაიმართება მწერალთა სახლში 23 იანვარს 14:00 სთ-ზე; მისამართზე: ქ. თბილისი ივ. მაჩაბლის ქ.13
ინფორმაცია კონკურსში გამარჯვებული პროექტების შესახებ გასაჯაროვდება სსიპ მწერალთა სახლის (www.writershouse.ge) და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს (www.mes.gov.ge) ვებგვერდებზე არა უგვიანეს 2020 წლის 22 თებერვლისა.

With support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Writers’ House announces a contest to publish literary magazines.
The contest is implemented within the frames of the Ministry’s program “supporting culture” and one of its priorities “promoting Georgian book and literature”
The goal of the contest is to stimulate and popularize literary processes in the country, present Georgian literature works (prose, poetry, drama etc.), develop literary criticism by promoting periodicals.
The contest budget is Gel 140 000. The contest committee decides the number of winner projects and the amount of funding for each project.
The starting date of the project is February 15th and completion date is December 15th
a) a letter addressed to the director of Writers’ House
The contest committee is entitled to request the contestant to present any additional information (i.e. estimates) regarding the application, within the frames of funding defined by the committee.
Submission of applications starts on January 10,th, 2020 and the deadline is January 30th (15:00) at Writers’ House at the following address: Tbilisi, 13 IV. Machabeli St.
Consultation related to application presentation and other contest related issues will be held at Writers’ House on January 23rd, at 14:00, at the following address: Tbilisi, 13 Iv. Machabeli St.
Information about winner projects will be publicly available at the web sites of Writers’ House (www.writershouse.ge) and the Ministry of Culture (www.mes.gov.ge) no later than February 22nd, 2020.