მწერალთა სახლი განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო დღის, 10 დეკემბრის აღსანიშნავად აცხადებს პლაკატების კონკურსს ახალგაზრდა ხელოვანებისთვის.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ 18-28 წლის ახალგაზრდებს. პლაკატების თემაა ადამიანის უფლებები. მონაწილეებს აქვთ თავისუფალი არჩევანი - შეუძლიათ აიღონ რომელიმე უფლება ადამიანის საყოველთაო უფლებათა დეკლარაციიდან და შექმნან პლაკატი. თითოეულმა კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს ერთი ნამუშევარი.პლაკატის ენა (წარწერები) უნდა იყოს ქართული.
საკონკურსო პლაკატების საბეჭდი ფაილები უნდა გამოგზავნოთ ელექტრონული სახით მისამართზე vguleuri@writershouse.ge. ფაილის პარამეტრებია: ფორმატი: jpg, 200 dp. ზომა A3.
საკონკურსო ნაწარმოებების მიღების ბოლო ვადაა 1 დეკემბერი.
პლაკატებს შეაფასებს ჟიური, რომლის ვინაობაც დაჯილდოებამდე კონფიდენციალურია.
დაჯილდოება და 10 საუკეთესო პლაკატის გამოფენა გაიმართება 10 დეკემბერს, ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო დღეს, მწერალთა სახლში.
გაიცემა სამი ფულადი პრემია:
I პრემია - 700 ლარი
II პრემია - 400 ლარი
III პრემია - 200 ლარი
დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში დაუკავშირდით პროექტის კოორდინატორს:
ვასო გულეური - 514964469
პროექტი ხორციელდება განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს კულტურის ხელშეწყობის პროგრამის ფარგლებში.

With financial support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Writers’ House announces a poster contest for young artists to celebrate 10th of December, International Human Rights Day.
Young artists aged18-28 are eligible to participate in the contest. The topic for posters is human rights. The participants are free in their choice – They can pick any right Universal Declaration of Human Rights and create a poster. Each contestant must present one poster. The language (captions) of the poster must be Georgian.
The printable files of posters must be sent electronically to the address: vguleuri@writershouse.ge. The file parameters: format jpg, 200dp, size A3.
The deadline for submissions is December 1st.
The posters will be evaluated by the jury who will remain confidential until the award ceremony.
The award ceremony and exhibition of ten posters will take place on December 10th, on International Human Rights Day, at Writers’ House.
Three monetary prizes will be awarded:
I prize - 700 Gel
II prize - 400 Gel
III prize - 200 Gel
For further questions, please contact the project coordinator:
Vaso Guleuri – 514964469
The project is implemented within the frames of the program “Supporting culture” by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.