2019 წლის 16-20 ოქტომბერს, ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობაზე, 2018 წლის საპატიო სტუმარი ქვეყნის წარმატებული პრეზენტაციის შემდგომ, საქართველო განახლებული ეროვნული სტენდით და საგამომცემლო-ლიტერატურული პროგრამით წარდგება. პროექტი ხორციელდება საქართველოს მწერალთა სახლისა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერითა და საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის ორგანიზებით.
საქართველოს ეროვნულ სტენდზე, მრავალფეროვანი პროგრამის Follow the Journey of Georgian Characters ფარგლებში, ქართველი და უცხოელი მწერლებისა და გამომცემლების მონაწილეობით ოცამდე ლიტერატურული ღონისძიება-დისკუსია, გერმანულენოვანი გამოცემების პრეზენტაცია და ბიზნეს შეხვედრა გაიმართება.

Frankfurter Buchmesse 2019
After the successful presentation of the Guest of Honour 2018 program, Georgia will present itself with the new stand and publishing-literary program during October 16-20, on Frankfurter Buchmesse 2019. The project is supported by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia and organized by Georgian Publishers and Booksellers Association.
In frames of the diverse program Follow the Journey of Georgian Characters, there will be up to twenty literary event-discussions held at the Georgian National Stand with participation of Georgian and international authors and publishers.