სსიპ “მწერალთა სახლი” საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ხელშეწყობით აცხადებს კონკურსს სალიტერატურო ჟურნალების გამოსაცემად.
კონკურსი ხორციელდება საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 24 იანვრის N71 ბრძანებით დამტკიცებული პროგრამის ,,კულტურის ხელშეწყობა“ (30 10 02) პრიორიტეტის „ქართული წიგნისა და ლიტერატურის ხელშეწყობა“ ფარგლებში;
კონკურსის ბიუჯეტი შეადგენს 132 000 (ასოცდათორმეტი ათასი) ლარს, კონკურსის ფარგლებში გამარჯვებული პროექტების რაოდენობასა და თითოეული პროექტის დაფინანსების თანხის ოდენობას განსაზღვრავს საკონკურსო კომისია.
კონკურსში წარმოდგენილი პროექტის დაწყების თარიღი განისაზღვრება არა უადრეს 1 აპრილისა, ხოლო დასრულების თარიღად − არა უგვიანეს15 დეკემბრისა;
ა) წერილი მწერალთა სახლის დირექტორ-მენეჯერის სახელზე;
გამარჯვებულ პროექტებს გამოავლენს საკონკურსო კომისია პროექტის ქულებით შეფასების საფუძველზე, შემდეგი კრიტერიუმებით:
ა) გამარჯვებული კონკურსანტის გამოვლენის თაობაზე
საკონკურსო კომისია უფლებამოსილია, კონკურსანტს მოსთხოვოს, მისთვის კომისიის მიერ განსაზღვრული დაფინანსების ფარგლებში, წარმოდგენილი საკონკურსო განაცხადის (მ.შ. ხარჯთაღრიცხის) დაზუსტების ან სხვა დამატებითი ინფორმაციის წარმოდგენა.
საკონკურსო განაცხადები მიიღება 2019 წლის 25 თებერვლიდან 14 მარტამდე (15:00 სთ.) მწერალთა სახლში, მისამართზე: ქ. თბილისი, ივ. მაჩაბლის ქ.13
განაცხადის წარმოდგენასთან და კონკურსთან დაკავშირებულ სხვა საკითხებზე კონსულტაციები გაიმართება მწერალთა სახლში 4 მარტს 14:00 სთ-ზე; მისამართზე: ქ. თბილისი ივ. მაჩაბლის ქ.13
ინფორმაცია კონკურსში გამარჯვებული პროექტების შესახებ გასაჯაროვდება სსიპ მწერალთა სახლის (www.writershouse.ge) და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს (www.mes.gov.ge) ვებგვერდებზე არა უგვიანეს 2019 წლის 27 მარტისა.

Writers' House, with support of the Ministry of Culture and Sport of Georgia announces contest to publish literary magazines.
The goal of the contest is activation and popularization of literary processes in the country (prose, poetry, dramaturgy etc.) bringing forward works of Georgian literature, development of literary criticism supporting periodic publications.
The contest is held within the frames of the priority "promoting Georgian book and literature" of the program "Promoting culture" (30 10 02), approved by the decree N 71 of the Minister of Culture issued on January 24th, 2019.
The contest budget is Gel 132 000. The contest committee decides the number of winner projects and the amount of funding for each project.
The starting date of project is April 1st and the completion is December 15th.
Submission of applications starts on February 25th 2019 and the deadline is March 14th (15:00) at Writers’ House at the following address: Tbilisi, 13 IV. Machabeli St.
Consultation related to application presentation and other contest related issues will be held at Writers’ House on March 4th, at 14:00, at the following address: Tbilisi, 13 Iv. Machabeli St.
Information about winner projects will be publicly available at the web sites of Writers’ House (www.writershouse.ge) and the Ministry of Culture (www.mes.gov.ge) no later than March 27th, 2019