“The Comic Continent II”
- ატვირთეთ ორი გამოუქვეყნებელი ილუსტრაცია, ერთი ნახატი ან სერია მოცემულ თემაზე (ფაილის მაქსიმალური ზომა 1 MB); სააპლიკაციო ფორმა იხილეთ ამ ლინკზე.
- შეავსეთ სააპლიკაციო ფორმა ინგლისურ ენაზე, მიეცით თანხმობა მონაცემთა გამოყენებაზე, საგამომცემლო და საავტორო უფლებათა დეკლარაციაზე ფორმაში მითითებული ინფორმაციის საფუძველზე;
- დაადასტურეთ, რომ ხართ 18 წლის, ფლობთ საერთაშორისო პასპორტს და ინგლისურ ენას საწყის დონეზე (B1 ან ზევით); დაადასტურეთ, რომ დაეთანხმებით ჟიურის გადაწყვეტილებას.
ჩვენ გთავაზობთ:
- 8 შემოქმედებითი დღის გატარებას 2018 წლის 11 იდან 18 ნოემბრამდე ცნობილი პოლონელი არტისტის პიოტრ სოჩას ხელმძღვანელობით ქალაქ მიუნხებერგში ბერლინის მახლობლად;
- ილუსტრატორებისთვის ბერლინში გამართულ ექსკურსიებში მონაწილეობას;
- ვორქშოპებში, გამოფენებში, საფესტივალო ღონისძიებებსა და გრაფიკულ ბაზრობაში მონაწილეობას;
- მგზავრობის, ცხოვრების და გერმანიის ვიზის მიღების ხარჯების ანაზღაურებას;
- 250 ევროს თქვენს მიერ შერჩეული სამუშაო მასალის შესაძენად;
- დეკემბერში ჩვენს მიერ ორგანიზებულ ერთ-ერთ ღონისძიებაზე დასწრებას ლვოვში (უკრაინა) ან თბილისში.
სურათებიანი წიგნის საერთაშორისო ფესტივალი გერმანია-პოლონეთის საზღვრის სიახლოვეს ქალაქ მიუნხებერგში 2013 წელს დაარსდა; მას შემდეგ ყოველ შემოდგომაზე საბავშვო და საყმაწვილო წიგნების ილუსტრატორები გერმანიიდან და პოლონეთიდან, ასევე ლიტვიდან, ჩეხეთიდან, რუსეთიდან, უკრაინიდან და საქართველოდან იკრიბებიან ერთი კვირით და ერთიანი თემის გარშემო წარადგენენ თავიანთ ნამუშევრებს და ხელობას სხვადასხვა აუდიტორიის წინაშე. პროგრამას ხემძღვანელობენ სარა ვილდაიზენი, ბარბარა ანა ბერნსმაიერი და ოლივერ შპაცი.
ფესტივალი წელს მეორედ უმასპინძლებს სარეზიდენციო პროგრამას ილუსტრატორებისთვის “Comic Continent”. რეზიდენციის თემაა “ჩემი მემკვიდრეობა - მოღუშული და მხიარული”; პროექტს უხელმძღვანელებს ცნობილი ილუსტრატორი პიოტრ სოჩა პოლონეთიდან. სარეზიდენციო პროგრამა გაიმართება 2018 წლის 11 ნოემბრიდან 18 ნოემბრამდე. რეზიდენციაში მონაწილე არტისტები შეირჩევიან ანონიმური ჟიურის მიერ, რომელთა წევრები იქნებიან შემდეგი ორგანიზაციების თანამშრომლები: „თანამედროვე ხელოვნების გალერეა „ Ў“ (ბელარუსი), წიგნის ხელოვნების ცენტრი (საქართველო), „სამოკატის საგამომცმელო სახლი (რუსეთი), გამომცემლობა “ბებერი ლომი (უკრაინა) და სურათებიანი წიგნის ფესტივალი (გერმანია).
პროგრამას დაასრულებს როგორც სარეზიდენციო პერიოდში ასევე 2018 წლის ბოლომდე ლვოვსა და თბილისში გამართული საერთო ღონისძიებების დროს შექმნილი ნამუშევრების გამოფენები და პრეზენტაციები.

for 8-day residency in Germany mentored by Piotr Socha (PL)
- Upload two unpublished illustrations, single pictures or series on our topic (max. file size: 1 MB)
- Fill out the application form in english language, agree to our data-compliancy, publishing and copyrights authentication as stated in the application form.
- Agree to our terms that you are minimum 18 years old, holder of an international passport and have basic english skill (B1 or better) and the vote of the jury
We offer:
- Eight creative days with renowned artist Piotr Socha (PL) in Müncheberg, close to Berlin.
- Excursion curated for illustrators to Berlin.
- Participation in workshops, exhibition, festival-events and graphic-market.
- Cover for cost of travel, accommodation and Visa to Germany.
- 250€ for expenses on material – or whatever
- Additional visit to one of our events in Lviv (Ukraine) or Tbilisi (Georgia)
The International Picturebook Festival was founded in 2013 in Müncheberg, close to german-polish border. Since then every autumn illustrators of books for children and youth Germany and Poland as well as Lithuania, Czech Republic, Russia, Ukraine and Georgia gather for one week with a common theme to present their works and craft to different audiences and to each other. The programme is directed by Sarah Wildeisen, Barbara Anna Bernsmeier and Oliver Spatz.
www.bilderbuchfestival.de – www.facebook.com/bilderbuchfestival
The festival will for the second time host an international residency for illustrators, called the Comic-Continent. The theme of this residency is „My Heritage – Gloomy and Cheerful“ and it will be mentored by the renowned illustrator N.N. Poland. The residency will take place November 11th to November 18th. The artists participating at the residency will be chosen in an anonymized process by a jury formed by Gallery of Contemporary Art "Ў" (Belarus), Book Art Center Tbilisi (Georgia), Samokat Publishing House (Russia), Publishing House "Old Lion" (Ukraine) and the International Picturebookfestival. The program will finish with exhibitions, presentations of the results the residency and networking events in Lviv and Tbilisi until the end of 2018.