კულტურის და სპორტის სამინისტრო სამი ლიტერატურული ჟურნალის გამოცემას დააფინანსებს
მწერალთა სახლის სამეთვალყურეო საბჭომ, რომლის შემადგენლობაშიც არიან რატი ამაღლობელი, ლევან ბერძენიშვილი, ზვიად კვარაცხელია, თინა მამულაშვილი, ზვიად რატიანი, ხათუნა ცხადაძე და ბესო ხვედელიძე, გამოავლინა ჟურნალები, რომელთაც კულტურის და სპორტის სამინისტრო 2018 წელს დააფინანსებს. ესენია: საბავშვო ლიტერატურული ჟურნალი - „დილა“ და ლიტერატურული ჟურნალები „არილი“ და „ახალი საუნჯე“.
კონკურსი ლიტერატურული ჟურნალებისთვის დაფინანსების მოსაპოვებლად მწერალთა სახლმა ამა წლის 31 იანვარს გამოაცხადა. სულ შემოვიდა ხუთი განაცხადი. საბავშვო ჟურნალების კონკურსზე წარდგენილი იყო ერთი ჟურნალი: „დილა“. ლიტერატურული ჟურნალების კონკურსზე - ოთხი ჟურნალი: „არილი“; „ცისკარი“, „ლიტერატურული პალიტრა“, „ახალი საუნჯე“.

Ministry of Culture and Sport of Georgia will fund the publication of three literary papers
The steering committee of the Writers' House, comprising of Rati Amaghlobeli, Levan Berdzenishvili, Zviad Kvaratskhelia, Tina Mamulashvili, Zviad Ratiani, Khatuna Tskhadadze and Beso Khvedelidze, revealed the magazines that will be funded by the Ministry of Culture and Sport in 2018. These are: Children's literary paper - "Dila", and literary papers "Arili" and "Akhali Saunje".
The Writers' House announced the competition to fund the literary papers on January 31st, 2018. Altogether, five applications were received. In competition for children's magazine, one magazine "Dila" was presented, in competition for literary papers - four magazines were nominated: "Arili", "Tsiskari", "Literaturuli Palitra" and "Akhali Saunje".